poniedziałek, 27 września 2010

Młyńska Skała


Gdy głos w słuchawce oznajmił: “trzeba mi okuć skałkę” nie wiedziałem, że stanę się uczestnikiem historycznego wydarzenia. Po chwili wyjaśnień okazało się, że Pan Grzegorz Orman, prowadzący wspólnie z żoną agroturystykę nieopodal Zdowa, chciał by swoim gościom, jak również innym wspinaczom, udostępnić do wspinania skałę znajdującą się na jego ziemi. Jest to chyba pierwsza w historii naszej Jury akcja, gdy prywatny właściciel nie dość, że z własnej woli udostępnia skałę to jeszcze finansuje całość prac!
Sztynks na 'W Poszukiwaniu Karabinu' VI.2

Dzięki państwu Orman do dyspozycji zostały oddane cztery drogi wspinaczkowe w niewygórowanych trudnościach. Wszystkie drogi wyposażone są w komplet ringów i dwuringowe stanowiska do zjazdu.


Trapez na 'Kolorowym Filarku' V+

Skałka znajduje się przy czerwonym szlaku prowadzącym z Podlesic do Bobolic i Mirowa, zaraz za gospodarstwem agroturystycznym “Czerwony Młyn“. Samochodem najłatwiej dojechać ze Zdowa, bądź od strony zalewu w Kostkowicach (patrz mapka). Nie sposób jest przegapić tego miejsca, jako że jest to jedyne gospodarstwo na przestrzeni kilku kilometrów. Sprawia to, że “Czerwony Młyn” jest przy okazji doskonałym miejscem na ucieczkę od zgiełku mocno "turystycznych" Podlesic czy Mirowa.Młyńska Skała
1. Kolorowy Filarek V+
2. Młyński Trawers VI.1+
3. W Poszukiwaniu Karabinu VI.2
4. Zepsuty Kompas VI.2Zapraszam na wspinanie.

PS. Podziękowania dla Ginszta, Pawełka, Pauliny, Trapeza i Pietra za pomoc :)


Brak komentarzy: